| Hardware Materials | Copper/Nickel-plated |
|---|---|
| Name | Energy Storage Connector |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 143.93g-Female |
| Name | Energy Storage Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Copper Alloy |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 143.93g-Female |
| Name | Lithium Battery Terminal Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 5000 Times |
| Product Weight | 13.94g |
| Name | Lithium Battery Charging Socket |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 5000 Times |
| Product Weight | 13.94g |
| Name | Energy Storage Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 55.12g-Female |
| Name | Battery Pack Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 47.96g-Female |
| Name | Lithium Battery Terminal Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Copper/Nickel-plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 2000 Times |
| Product Weight | 155.45g |
| Name | 100A ESS Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Silver-plated Copper |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 2000 Times |
| Product Weight | 45g |
| Name | Battery Energy Storage Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Copper/Nickel-plated |
| Housing Material | PA66 |
| Product Weight | 70.19g/134.82g/155.45g |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 100A/200A/300A |
| Name | Ebike Battery Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 29.78g-Female |