| Name | Waterproof Plug Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 22.60g-Female |
| Name | Battery Power Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 5000 Times |
| Product Weight | / |
| Name | Wiring Harness Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 5000 Times |
| Product Weight | 13.94g |
| Name | IP68 Waterproof Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Name | Waterproof Power Plug |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
|---|---|
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 10000 Times |
| Product Weight | 45g/set |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 120A~180A |
| Name | Anderson Plug Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Silver-plated Copper |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 5000 Times |
| Product Weight | / |
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
|---|---|
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 10000 Times |
| Product Weight | / |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 35A/70A |
| Name | Power Battery Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 2g/set |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 15A/30A |
| Name | PCB Panel Mount Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 8.70g |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 40A/80A |