| Name | 175A 600V Anderson Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Silver-plated Copper |
| Housing Material | PA66 |
| Product Weight | / |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 175A |
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
|---|---|
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | / |
| Product Weight | / |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 80A |
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
|---|---|
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 80A/160A |
| Name | TX90 Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 8.70g |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 40A/80A |
| Name | MT60 Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 8.70g |
| Name | Power Connectors |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 2000 Times |
| Product Weight | / |
| Name | XT Connectors |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 6.0g |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 30A/60A |
| Name | Power Battery Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 2g/set |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 15A/30A |
| Name | Male And Female Connector Plug |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Mechanical Life | 1000 Times |
| Product Weight | 6.0g |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 30A/60A |
| Name | XT60 Anti Spark Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Product Weight | 6.0g |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 30A/60A |
| Operating Temperature | -20℃~120℃ |