| Name | PV Solar Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Silver-plated Copper |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Name | Solar Cable Connectors |
|---|---|
| Hardware Materials | Silver-plated Copper |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Name | Solar Connectors Photovoltaic Connectors |
|---|---|
| Hardware Materials | Silver-plated Copper |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 15A |
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
|---|---|
| Name | Waterproof Panel Mount Connector |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 18.20g/16.10g |
| Name | Parallel Branch Connectors |
|---|---|
| Hardware Materials | Silver-plated Copper |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Name | PV Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 16.10g |