| Name | Electric Scooter Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 32.46g-M |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 30A/60A |
| Name | 2+8 Pin Power Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 18.46g-Female |
| Name | EBIKE Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 22.60g-Female |
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
|---|---|
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 32.46g-M |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 30A/60,60A/80A |
| Name | Male And Female Wire Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Name | Lithium Battery Terminal Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 5000 Times |
| Product Weight | 13.94g |
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
|---|---|
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 30A/60A |
| Name | Male Female Battery Connector |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 19.96g-Female |
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
|---|---|
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | 21.04g-Female |
| Rated Current/ Instantaneous Current | 50A/100A |
| Housing Material | PA66 |
| Name | Waterproof Power Plug |
|---|---|
| Hardware Materials | Brass/Gold Plated |
| Housing Material | PA66 |
| Mechanical Life | 3000 Times |
| Product Weight | / |